Квамокліт Кипарисова ліана — красивий тропічний однорічник, з довгими виткими стеблами, висотою до 5 м.
Починаючи з липня, квамокліт цвіте усе літо — до вересня, радуючи око розкішним квітучим килимом з квітів: від ніжних білих до кармінно-червоних. Ця квітка не завдасть вам клопоту: рослина легко розмножується насінням, швидко сходить і росте. Однією з цікавих особливостей квамокліта вважають те, що квітки розкриваються зранку, під яскравим сонцем закриваються, а ввечері знову відкриваються.
Де і як сіяти квамокліт
Насіння висівають в кінці квітня на відкриті сонячні ділянки. Рослина надає перевагу пухкому гумусному ґрунту. Можна вирощувати розсадою: тоді висадку у відкритий ґрунт проводять наприкінці травня. Відстань між рослинами залишають 10 см.
Догляд
На самому початку росту квамокліту потрібна спеціальна опора, на якій слід акуратно зафіксувати пагони рослини, підв'язавши і направивши їх в потрібні сторони. Якщо цього не зробити, листя сплетуться в величезний клубок, який вже не розплутати.
Полив. Квамокліту потрібні регулярні поливи. Поливати рекомендується 1р. на 3-4 дні.
Підживлення. Садівники рекомендують поливати 1р. на 10-12 днів розчином мінеральних добрив.
Шкідники і хвороби
Листя іпомеї сильно і часто вражаються павутинним кліщем. Щоб рослина не загинула, ліану слід обприскувати холодною водою через день. Однак якщо шкідники все ж сидять на рослині, то рекомендується скористатися препаратами від шкідників.
Якщо листя пожовтіло — рослині не вистачає заліза. Використовуйте добрива, що містять залізо.
А ось якщо листя закручуються, а шкідників при цьому немає, значить ви перестаралися з добривами. Потрібно припинити годувати 2-3 тижні. Все повинно бути в міру.
Тепер, знаючи особливості вирощування квамокліту, ви можете вирощувати його в своєму саду: прикрашати альтанки і перголи, паркани і веранди, балкони або лоджії. Вибрати насіння квамокліту ви можете на нашому сайті.