Страви з розмарином нагадують Італію, а смак особливий - солодкуватий, з пікантною гірчинкою. Додавати до страв його потрібно обережно, зовсім небагато через велику кількість ефірних масел. А головне - розмарин не втрачає своїх властивостей в кулінарній обробці.

Розмарин - багаторічний чагарник, який виростити в саду у нашому кліматі досить клопітно, а ось на підвіконні - в самий раз. Якщо ваше насіння вже оброблене стимулятором росту, його можна відразу висаджувати в грунт. Виробник обов'язково вказує це на своїх пакетах. Але якщо ні, тоді насіння слід попередньо проростити.

 

У розмарина є свої особливості, які обов'язково потрібно врахувати перед посівом:

  • Запасіться терпінням. Розмарин відноситься до культур, які сходять повільно: від 7 днів до 1 місяця.
  • Згідно міжнародних стандартів, нормальна лабораторна схожість для розмарину 65-70% (це при ідеальних лабораторних умовах).
  • Насіння розмарину вимагає попередньої стратифікації.

 

Як пророщують насіння розмарину в лабораторних умовах

1. Насіння розміщують на 7 днів в прохолодному місці за температури 8-9оС. Таким чином, розмарин і проходить стратифікацію.

2. Потім висівають на фільтрувальний папір (в домашніх умовах це можуть бути ватні диски, серветки), змочений будь-яким стимулятором росту (гетероауксин, епін).

3. Переносять в тепле місце при температурі 20-30ºС. У процесі пророщування можна обприскувати сіянці тим же стимулятором росту (а можна і просто відстояною або талою водою). Чекаємо сходів.

Як виростити розмарин

  • Горщик для розмарину оберіть глиняний, об'ємом 1 л, в ньому коріння розмарину будуть краще дихати.
  • На грунті економити не варто. Його краще придбати в спеціалізованому магазині, можна взяти універсальний. На дно горщика обов'язково кладемо дренаж, перемішуємо перліт або вермикуліт з грунтом і заповнюємо горщик.
  • Грунт потрібно зволожити, рясно поливши відстояною водою кімнатної температури.
  • Пророщене насіння акуратно розподіляємо по грунту, злегка присипавши піском.
  • Слідкуйте, щоб грунт був завжди вологим, але не заболочених. Краще не поливати сіянці, а обприскувати з розпилювача, так як молоді рослини ще дуже слабенькі.
  • Розмарин дуже любить сонце, не менше 6 годин на добу.
  • Першу підгодівлю можна провести вже через місяць після сходів.

Коли збирати врожай

Щоб розмарин добре кущився, слід прищипувати його верхівку. Зрізати першу зелень можна, коли рослина досягне висоти 15-17 см.

Якщо ви плануєте вирощувати розмарин круглий рік, то обов'язково забезпечте рослині тепле місце і додаткове освітлення взимку фітолампою.


Успіхів у вирощуванні, дорогі городники!