Хотіли б облаштувати міні-садок на підвіконні, та не знаєте з чого почати? Процес вирощування простий, але потребує терпіння та уваги до рослин. Щоб мати завжди під рукою свіжу вітамінну зелень, чому вже зараз не проекспериментувати?

 

 

Правильне розміщення

Більшість рослин дуже люблять сонячне світло. Для грядки на підвіконні обирають південні чи східні вікна. В іншому випадку, доведеться використовувати додаткове підсвічування за допомогою спеціальних фітоламп.

Горщики для рослин

Для того, щоб кімнатні рослини швидко росли та добре почувалися, важливим є посуд, в якому вони будуть рости. Саме там розміститься коріння — важлива частина рослини. Горщик має бути міцним, добре пропускати воду (мати дренажний отвір) та погано проводити тепло.

Порада: не висаджуйте в один горщик трави, що погано уживаються. Краще поєднувати разом зелень, яка має компактне кореневище. Наприклад, кріп та петрушка, чи крес-салат і коріандр (кінза).

Чи потрібен дренаж?

Корінню рослини необхідно дихати. Для того, щоб створити оптимальну вологість для коріння, запобігти розвитку кореневої гнилі, використовують дренаж.

Дренаж — водопроникний матеріал, який насипають на дно ємності для виведення зайвої води при поливі рослини.

У домашньому садівництві використовують дрібну гальку, керамзит, подрібнену цеглу, шкарлупу грецького горіха, тощо. Дренаж повинен займати 1/3 частину горщика.

Правильний ґрунт

Пряні трави легко переносять будь-який ґрунт, але саме від його якості та складу може залежати самопочуття рослин та майбутні врожаї. Рекомендується придбати ґрунт у спеціалізованому магазині.

Порада: якщо ви хочете приготувати ґрунт самостійно, то існує універсальний рецепт: 1 частина піску, 1 частина торфу, 1 частина знезараженого чорнозему.

Вода для поливу

Вода необхідна для здійснення всіх фізіологічних процесів рослини. Надмірний полив чи його нестача можуть призвести до загибелі рослини.

Спеціалісти не рекомендують використовувати воду «з-під крану», але якщо альтернативи немає, то таку воду слід відстояти протягом 1–2 днів.

Коли необхідні підживлення

Підживлювати рослини треба в міру. Якісний ґрунт вже містить набір базових поживних речовин. Тому, на початку росту, рослини не потребують додаткової «їжі». Деякі господині використовують для удобрення шкарлупу від яєць, бананову шкірку чи дріжджі.

Підживлення з яєчної шкарлупи

Яєчну шкарлупу слід висушити, попередньо промивши від залишків білку, та подрібнити.

При пересаджуванні рослин корисно додавати перемелену шкарлупу до ґрунту: 2 ч. лож. на 1 л ґрунту. Таке добриво повністю засвоюється рослиною, підвищує родючість ґрунту та покращує його структуру.


Про те, що можна посадити на підвіконні, якщо ви новачок — читайте у продовженні Частина 2.