Периллу мало хто пробував, та даремно. Адже це — корисна рослина для всіх без винятку, тому що містить практично всі необхідні людині макро- і мікроелементи, безліч вітамінів і біологічно активних речовин. Перилла зростає у всій Південно-Східній Азії і користується популярністю в корейської кухні. Одним з достоїнств її прийнято вважати високий вміст вітаміну А. Наприклад, в периллі набагато більше каротину, ніж у моркві. А ще її листя багате на ефірні масла і мінеральні речовини.

Перила прикрасить будь-який город і дуже декоративна. У неї велике листя, з торочкуватими краями і приємний м'ятно-корицевий аромат.

Плюс до всього периллу можна виростити в горщику, оскільки вона має невисокий, компактний кущ, висотою 40-60 см.

На смак вона дуже ніжна і соковита, з легкої пікантною перчинкою. Периллу вживають як в свіжому вигляді в салатах (але тільки молоде листя), так і солять, маринують, використовують для приготування різних соусів. Оскільки листя досить великі, їх можна використовувати для фарширування (як, наприклад, виноградне листя, коли ви готуєте долму).

Що любить перилла

Перила полюблює пухкі, живильні ґрунти. Її вирощують через розсаду для отримання ніжної зелені. З огляду на той факт, що насіння перилли проростає досить повільно, перед посівом його слід замочити у воді на 48 годин або ж на кілька годин в розчині епіну. На розсаду насіння висівають в квітні-травні, сіють досить густо, а потім створюють ефект теплиці (вкривають сіянці поліетиленовим пакетом або склом) до появи перших сходів.

Як доглядати?

Обов'язково поливайте, своєчасно позбавляйтеся від бур'янів і розпушуйте ґрунт. А вже якщо ви вирощуєте периллу ще і як декоративну прикрасу клумби, тоді зрізайте зелень до початку цвітіння. Причому така зелень може зберігатися досить довго в холодильнику — до 1 тижня.

Збираємо врожай

Збирати врожай можна тоді, коли рослина почне цвісти. Пагони зрізають на висоті 10-12 см від землі або лише ті гілочки, які вам сподобалися.


Тепер ви знаєте про периллу і її корисні і кулінарні якості, залишилося тільки зайнятися її вирощуванням! Успіху і хороших врожаїв!