Дуже важливо утримувати насіння в належних умовах, які збережуть їх посівні якості.

Корисно знати! Усі життєві процеси проростання зародка насіння відбуваються тільки за наявності води. При висушуванні насіння, зародок залишається в стані спокою, а його запасні поживні речовини — в твердому і сухому стані. Отверділа оболонка насіння при висушуванні захищає зародок від впливів зовнішнього середовища. Тому, найголовніша умова збереження життєздатності насіння при зберіганні (будь то на складі виробника, в магазині, на ринку) — підтримка сухості.

 

Температура зберігання

Пам'ятайте, що найгірше насінню там, де тепло і волого. Насіння швидко втрачає схожість: від кількох тижнів до декількох місяців. Помірна температура - + 12-15С і вологість не вище 65% те, що потрібно насінню.

Різкі перепади температури, вогкість і вологість — це погано.

Не залишайте насіння на зиму в холодних приміщеннях. Воно зберігає свою життєздатність при низьких температурах, однак переходять в стан спокою і потім, при пророщуванні — не сходить зовсім, показуючи нульову схожість. Тоді його слід прогрівати.

 

Упаковка насіння

На ринку все більше і більше з'являється насіння в фольговій упаковці, і ціна його в рази вище. Упакувавши насіння в фольгу, ми обмежимо доступ повітря і попередимо його висихання. Звичайно, це за умови, що при фасуванні виробник витримав всі необхідні норми.

На замітку городника: фольгова упаковка хороша тоді, коли ви збираєтеся використовувати не все насіння відразу при посіві, а, наприклад, купуєте пакетик на 2 сезони. В іншому випадку, споживач просто «доплачує» виробнику за пакет. Виробники, які використовують паперовий пакет, вказують на упаковці терміни і умови, при яких повинні зберігатися насіння. Тому насіння в паперових пакетах набагато дешевше, ніж в фольговій упаковці.


Успіх врожаю — відбірне і якісне насіння від надійного виробника. Але також дуже важливо дотримуватися всіх необхідних умов зберігання насіння, правильної підготовки до посіву і належного догляду за рослинами. Вдалого садово-городнього сезону!