Томатний ринок вражає розмаїттям зарубіжних сортів і гібридів з красивими, лежкими та транспортабельними плодами. Незважаючи на це, вітчизняні сорти все більше знаходять свого шанувальника, залишаючись улюбленцями грядки із року в рік. Вони не втрачають ніжний смак і пахнуть особливо, по-домашньому, сонечком. Такі смачні помідори в супермаркетах точно не купити. Зате вони прекрасно адаптовані до наших кліматичних умов і добре ростуть як на грядці, так і під плівкою.

 

Зважилися виростити розсаду самостійно? Тоді не економте на насінні. Адже, купуючи непізнані пакетики, ви ризикуєте отримати неякісне насіння або слабку розсаду, та й гроші втратите. Тому, при покупці звертайте увагу на термін придатності, цілісність упаковки, запитуйте у продавця сертифікат якості і завжди віддавайте перевагу перевіреним виробникам.

 

Полюбляєте невисокі томатні кущі? Тоді виростіть на своїй ділянці надранній сорт Беталюкс. Від сходів до дозрівання проходить всього 80-90 днів. На відміну від інших сортів листя і стебла схожі на картопляні, а кущ компактний, висотою 40-60 см, не потребує пасинкування. Плоди округлі, гладкі, червоного кольору, масою 80-100 г. При ранньому висіві і гарному догляді дає високі врожаї і у відкритому грунті, і в весняних плівкових укриттях. У південних регіонах цей сорт можна вирощувати безрозсадним способом. Томати дуже смачні у свіжих салатах, ідеально підходять для солінь і консервацій.

 

Любителі великоплідних салатних сортів високо оцінять Рожеві щічки. Їх можна виростити під плівкою і у відкритому грунті. Вегетація триває 105-115 днів. Кущ середньорослий, 60-80 см. Плоди плоско-округлої форми, малиново-рожеві, слабкоребристі, масою 180-300 г, багатокамерні, м'ясисті, дуже смачні і ароматні. Надзвичайно гарні в свіжому салаті і соку з м'якоттю, з них виходять смачні кетчупи, соління й маринади.

 

 

За останні кілька років здобув популярність сорт Сибірський козир. Це - мрія городника. Його великі, вагою майже 700 г, малиново-червоні плоди наливаються в будь-яку погоду. Кущ висотою до 80 см, але під вагою таких плодів-велетнів потребує підв'язування. М'якоть дуже соковита і ароматна. Просто створений для приготування салатів, соків і пюре.

 

 

Ну а якщо ви хотіли б отримати цілу стіну з смачних і стиглих томатів, тоді вибирайте високорослі сорти. Наприклад, шанувальникам сливоподібних сортів припаде до душі Князь буржуа. Високоврожайний середньостиглий сорт з невеликими, масою 30-60 г, дуже привабливими, вирівняними, гладкими, овальними плодами, яскраво-червоного кольору. Смак стиглих томатів відмінний. Ідеально підходить для консервування, його можна сушити на сонці або в духовці при температурі 30-40 °С. Перші збори в відкритому і грунті та в плівкових теплицях можна проводити через 110-120 днів від сходів.

 

Хочете порадувати близьких великими і смачними помідорами? Тоді посадіть Будьоновку рожеву. Від сходів до початку дозрівання проходить 105-110 днів. Рослина потужна, заввишки 130-160 см, прекрасно адаптується до погодних умов і дає стабільні врожаї. Плоди красивої серцеподібної форми, насичено-рожеві, м'ясисті, масою 150-350 г, солодкі й ароматні. Цей смачний салатний сорт стане справжнью смакотою для гурманів.

 

 


Так що сміливо беріться за вирощування перевірених сортів, але не забувайте про новинки. І ті, й інші здатні вас здивувати та порадувати чудовими томатними врожаями.