Що виростити новачку на вікні взимку?

Цибулю взимку вирощували, мабуть, всі. Але, окрім неї, вдома на підвіконні можна виростити пряні трави та навіть овочі. Якщо ви новачок, почніть з вирощування зелені кропу чи петрушки.

Обирайте адаптовані ранні сорти спеціально для домашнього вирощування і за справу!

                                     Як виростити кріп вдома         

  • Перед посадкою, насіння кропу слід замочити у воді. Для цього насінини розкладають на вологу марлю та вкривають зверху її другим шаром. Сіянці заливають теплою водою 30–35°С так, щоб вода покрила насінини. Замочене насіння поміщають у темне місце та залишають на 48 годин. Як натуральний стимулятор можна використовувати сік алое.
  • Оптимальна температура для росту та розвитку кропу +18–22°С, при цьому він досить добре почувається на балконі.
  • Кріп — світлолюбива рослина. Щоб паростки не витягувались, раз на день горщики з сіянцями рекомендується повертати на 180°С.
  • Кріп любить вологу. Тому поливати треба помірно, але щодня.

Цікаво знати: Настої кропу застосовують для лікування гіпертонії, а відвари з насіння — для покращення апетиту та засіб проти безсоння. Відвар з насіння кропу — хороший засіб для лікування колік у маленьких дітей. На основі кропу готують різноманітні вітамінні маски, які відбілюють та тонізують шкіру, розгладжують дрібні зморшки.

Рецепт відбілюючої маски для шкіри:

1 ст. лож. подрібненої зелені кропу і 100 г сметани змішати та нанести тонким шаром на шкіру обличчя. Через 20–30 хв. змити теплою водою.

Петрушка

Петрушка — одна з цінних зелених рослин. У 100 г її зелені міститься в 5 разів більше вітамінів, ніж в яблуках. Невеликий пучок петрушки здатен повністю покрити добову потребу людини у вітамінах.

Щоб виростити петрушку з насіння, слід дотримуватись таких правил:

  • Перед посівом, насіння замочують на 1–2 дні в теплій воді. Інакше сходи з’являться на 2–3 тижні пізніше.
  • Оптимальна температура для росту та розвитку +16–18°С. За вищої температури ріст рослини може уповільнитись, зате аромат листя посилиться.
  • Рослина потребує багато вологи, але в міру.
  • Горщик для петрушки має бути заввишки 15–20 см.

Цікавий факт: Місця від укусів комарів успішно лікують соком петрушки. Для цього слід прикласти зріз листя чи корінці до місця укусу.


Вирощування взимку духмяної зелені на власному підвіконні — цікавий, приємний, а головне — корисний процес. Експериментуйте із задоволенням! А у наступних статтях ми поділимось порадами про вирощування овочів на підвіконні.